BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

13

imieniny:

Antoniego
Gracji
Lucjana

Aktualności /

Archiwum aktualności

Luty 2022

W budynku GOK w Lutowiskach rusza zbiórka niezbędnych artykułów dla ofiar wojny na Ukrainie.

Zbiórka niezbędnych artykułów dla ofiar wojny na Ukrainie - AKTUALIZACJA

W budynku GOK Lutowiska trwa cały czas zbiórka najpotrzebniejszych artykułów i przedmiotów dla uchodźców z Ukrainy. Katalog zbieranych artykułów obejmuje: długoterminową żywność, koce i śpiwory, ręczniki, środki czystości, artykuły do pielęgnacji dzieci i niemowląt,  pieluchy, podpaski, papier toaletowy, środki do higieny (żele, mydła, pasty do zębów) opatrunki i art. medyczne, artykuły dla dzieci.  

Prosimy aby przywożone towary były czyste i zadbane. Na tę chwilę nie prowadzimy zbiórki ubrań.

Zakres potrzebnych artykułów zmienia się na bieżąco wraz z informacjami o potrzebach płynących z granicy i punktu recepcyjnego. Prosimy o śledzenie profilu Urzędu Gminy Lutowiska portalu Facebook, gdzie informacje o zbiórce są aktualizowane na bieżąco.

Punkt działa w godzinach od 8:00 do 16:00. Transport większych ilości produktów należy zgłaszać z wyprzedzeniem na nr telefonu: 134610316

Więcej...

Ważne informacje dotyczące uchodźców z Ukrainy

W związku za zaistniałą sytuacją informuję, że dla wszystkich osób przybywających z terenu objętej działaniami wojennymi Ukrainy w miejscowości Łodyna (gm. Ustrzyki Dolne) w budynku dawnej szkoły uruchomiony został  PUNKT RECEPCYJNY.  W punkcie udzielana jest pierwsza pomoc,  która dotyczy wsparcia prawnego, zalegalizowania pobytu, udzielenia pomocy medycznej oraz zabezpieczenia pod względem spożywczym, sanitarnym i humanitarnym. Z punktu recepcyjnego cudzoziemcy będą trafiać do województw gdzie odbędzie się ich zabezpieczenie pod względem czasowego pobytu. Są to województwa: małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie, świętokrzyskie i łódzkie. Z racji położenia przygranicznego województwa podkarpackie i lubelskie mają pełnić funkcje recepcyjne, tj. dystrybucję uchodźców w głąb kraju.

Więcej...

Ogłoszenie

Wójt Gminy Lutowiska ogłasza nabór kandydatów na członków komisji konkursowych powoływanych w celu opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w roku 2022. 

Więcej...

Wójt Gminy Lutowiska ogłasza

Na podstawie art. 11 i 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą otwarty konkurs ofert na wsparcie przez Gminę Lutowiska wykonywania zadań publicznych w 2022 roku przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust.3 oraz art.11 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie 

Więcej...

Wsparcie szkoleniowe dla przedsiębiorców z branży turystycznej, motoryzacyjnej oraz budowlanej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sanoku zaprasza na bezpłatne webinarium "Wsparcie szkoleniowe dla przedsiębiorców z branży turystycznej, motoryzacyjnej oraz budowlanej.” 

Webinarium odbędzie się 22 lutego 2022 r. od 11:00 do 11.40 za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Warunkiem uczestnictwa w webinarium jest przesłanie zgłoszenia (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mailowy oraz tytuł spotkania) na adres: lpi.sanok@podkarpackie.pl i otrzymanie potwierdzenia mailowego od organizatora.

Więcej...

Kalendarz

p Luty 2022 n
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28