BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

13

imieniny:

Antoniego
Gracji
Lucjana

Aktualności /

Archiwum aktualności

Październik 2019

Dofinansowanie na usuwanie azbestu z teren gminy Lutowiska przez NFOŚiGW i WFOŚiGW

Gmina Lutowiska 4 września br. podpisała umowę dotacji nr 2381/2019/OZ/R/DA  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zadanie realizowane w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Rzeszowie , na transport oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest. Całkowity koszt projektu wyniósł 12 tys. zł , z czego otrzymana dotacja z NFOŚiGW i WFOŚiGW wynosi  7 395 zł.

W wyniku realizacji przedsięwzięcia został osiągnięty efekt rzeczowy i ekologiczny polegający na transporcie i utylizacji materiałów zawierających azbest w ilości 16 Mg.
Projekt ma na celu usunięcie wyrobów zawierających azbest, a przez to wyeliminowanie szkodliwego wpływu i niebezpiecznych dla zdrowia skutków działania azbestu. Nieruchomości, których dotyczył wniosek zostały zinwentaryzowane oraz ujęte w „programie usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla  gminy Lutowiska”.

Więcej...

Niedźwiedzio-odporne kosze na odpady od WWF Polska już w gminie Lutowiska

Niedźwiedzie to adaptacyjne, duże drapieżniki o wszystkożernym i mocno oportunistycznym sposobie odżywiania. Mogą w łatwy sposób dostać się do żywności (np. z wysypisk, koszy na śmieci i kompostowników), co może prowadzić do ich pojawiania się w pobliżu ludzkich zabudowań. Aby temu zapobiec Fundacja WWF Polska przekazała gminie Lutowiska trzynaście kontenerów na odpady, wyposażonych w specjalne zabezpieczenie przed niedźwiedziami.

Więcej...

Kalendarz

p Październik 2019 n
P W Ś C P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31