BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

13

imieniny:

Antoniego
Gracji
Lucjana

Aktualności /

Archiwum aktualności

Maj 2016

Zawiadomienie o sesji Rady Gminy Lutowiska

 Na podstawie art. 29 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym /Dz.U z 2013r. poz. 594/ zwołuję na dzień 24 maja 2016r.o godz. 1000 XVI sesję Rady Gminy Lutowiska, która odbędzie się w sali narad Urzędu Gminy.

Więcej...

Lude pud Nastasom - Relacja

W sobotę, 14 maja 2016 r. przedstawiciele Gminy Lutowiska wzięli udział w organizowanej w miejscowości Stakcin na Słowacji imprezie pod hasłem „Lude pud Nastasom” (Ludzie spod Nastasu). Była to już trzecia edycja imprezy organizowana przez naszą partnerską Gminę Stakcin, podczas której mieszańcy pogranicza polsko – słowackiego prezentują swój dorobek artystyczny, kulinarny  i rękodzielniczy. W wydarzeniu biorą tez udział działające w regionie pogranicza stowarzyszenia i grupy nieformalne.  W tym roku Gminę Lutowiska na festiwalu reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Stuposian, które przygotowało prezentację jadła regionalnego. Polskie stoisko i wykonane przez Panie smakołyki w postaci m.in.  proziaków, masła z czosnkiem niedźwiedzim, ciast, chleba ze smalcem oraz rozmaitych przetworów cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a sam udział w imprezie był świetną okazją do promowania polskich specjałów oraz nawiązania bliższych kontaktów z partnerami słowackimi. Udział w wydarzeniu to efekt wieloletniej partnerskiej współpracy gminy Lutowiska z Gminą Stakcin, która trwa od roku 2008.

Więcej...

W Stuposianach rusza projekt "Bieszczadzkie Skarby"

Grupa nieformalna "Stuposianki" zaprasza  mieszkańców Sołectwa Stuposiany do wzięcia udziału w realizowanym projekcie "Bieszczadzkie Skarby". Będą to warsztaty florystyczne i warsztaty z zakresu kuchni regionalnej.Inicjatywa ma na celu przywołanie smaków z dzieciństwa naszych seniorów,  potraw kuchni tego regionu  przygotowywanych z produktów pozyskanych z zasobów leśnych i domów. Drugim celem jest poznanie i utrwalenie piękna roślin otaczających naszych mieszkańców Bieszczadów  poprzez tworzenie bukietów, dekoracji stołów które uświetnią nasze domy i kościółki. Przeprowadzimy 7 spotkań warsztatowych i 2 wystawy. Inicjatywa dofinansowana w ramach projektu"Akademia Aktywnych Obywateli-Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

Więcej...

Kalendarz

p Maj 2016 n
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31