BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

14

imieniny:

Bazylego
Elizy
Justyny

Aktualności /

Archiwum aktualności

Listopad 2013

Nowe atrakcje i infrastruktura służąca astoroturystyce powstały w naszej gminie

Realizowany przez nas od marca br. projekt powoli wchodzi w fazę końcową. Zakończył się cykl warsztatów astronomicznych, odbyły się oba z zaplanowanych obozów astronomicznych dla młodzieży, za nami już cztery z pięciu otwartych pokazów nieba.  Wraz z końcem listopada zakończyła się  też realizacja części inwestycyjnej projektu. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu na terenie naszej gminy Lutowiska powstały nowe atrakcje przyrodniczo – astronomiczne oraz zakupiono szereg specjalistycznego wyposażenia. Oto podsumowanie wykonanych inwestycji:

Więcej...

Odbyły się IV pokazy astronomiczne

Zgodnie z zapowiedzią 21 listopada br. w Stuposianach przy Centrum Informacyjnym PGN odbyły się pokazy astronomiczne. Pod okiem specjalistów z dziedziny astronomii oraz uczestników warsztatów „Astronomia – niewykorzystana atrakcja Bieszczadów” ich uczestnicy mieli okazję podziwiać kilka widocznych tego wieczoru obiektów: Wenus – widoczną już godzinę po zachodzie Słońca, znajdujące się w gwiazdozbiorze Byka Plejady - najbardziej znaną otwartą gromadę gwiazd na niebie, Księżyc – towarzyszący nam podczas wszystkich pokazów, rozświetlającą niebo Drogę Mleczną oraz posłuchać opowieści o widocznych jesienią konstelacjach gwiazd. Dopełnieniem pokazów były zajęcia praktyczne. Każdy z uczestników mógł osobiście ustawić teleskop i prowadzić obserwacje dowolnego obiektu na niebie.W pokazach wzięło udział 10 osób.

Więcej...

Zaproszenie na pokazy astronomiczne do Stuposian

W ramach realizowanego projektu „Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty Turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska” serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników astronomii do wzięcia udziału w pokazach astronomicznych, które odbędą się  dnia 21 listopada (czwartek) 2013 r. w godzinach 17:00 – 21:00 przy Schronisku Młodzieżowym w Stuposianach.

Więcej...

Czas na aktywność w Gminie Lutowiska na rok 2014

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lutowiskach informuje, że od m-ca listopada br. rozpoczyna rekrutację uczestników do udziału w projekcie unijnym "Czas na aktywność w Gminie Lutowiska" na rok 2014. 

Więcej...

Konsultacje Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Konsultacje Programu współpracy gminy Lutowiska z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014. 

Więcej...

Kalendarz

p Listopad 2013 n
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30