BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

12

imieniny:

Gwidona
Leonii
Niny

 
Strona główna /

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną

Strona główna /

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną

W dniu 23 marca 2012 r., w Kinie "Otryt w Lutowiskach już po raz czwarty odbył się konkurs "Na Najpiękniejszą Palmę i Pisankę Wielkanocną". Impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach we współpracy z Zespołem Szkół w Lutowiskach cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnego środowiska. Skierowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi. Konkursowe palmy i pisanki oceniło Jury w składzie: Pani Grażyna Wojnar, Pani Teresa Hebda oraz Pan Marek Sokół. Członkowie Komisji oceniając prace brali pod uwagę jakość, oryginalność i samodzielność wykonanych prac. Wśród Laureatów zostali wyłonieni:

I miejsce w kategoriach "Najpiękniejsza Palma": Dominika Cichońska, Przedszkolaki z Lutowisk, dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Chmielu.

II miejsce w kategoriach "Najpiękniejsza Palma": Anita Winiarska.

I miejsce w kategoriach "Najpiękniejsza Pisanka": Zuzanna Pachana, Jagoda Krysta, Aleksandra Remiszewska, Dominika Faliszek, dzieci z Grupy "0" Oddział "B" w Lutowiskach, dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Chmielu, Drużyna Harcerska "Rysie" w Lutowiskach,

II miejsce w kategoriach "Najpiękniejsza Pisanka": Julia Chyżyńska, Wiktoria Suszek,

III miejsce w kategoriach "Najpiękniejsza Pisanka": Dopart Jagoda, Anita Winiarska.

Organizatorzy jak co roku przygotowali dla uczestników quiz ze znajomości tradycji wielkanocnych. Podczas obrad Jury, uczennice: Aleksandra Król i Łucja Janeczko zadawały uczestnikom pytania ze znajomości potraw, tradycji i obrzędów Świąt Wielkanocnych.

Trzeba przyznać, że pytania choć trudne, nie stanowiły kłopotu dla małych mieszkańców Gminy Lutowiska.

Podsumowaniem imprezy było ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie laureatom dyplomów i nagród oraz pamiątkowa wspólna fotografia.

Wróć

Kalendarz

p Czerwiec 2024 n
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30