BIP Facebook - dołącz do nas!

Lutowiska

Czerwiec

12

imieniny:

Gwidona
Leonii
Niny

 
Strona główna /

Kiermasz Wielkanocny w Lutowiskach

Strona główna /

Kiermasz Wielkanocny w Lutowiskach

Kiermasz Wielkanocny w Lutowiskach to już tradycja. Po raz trzeci 25 marca br. z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach, można było wybrać się na spotkanie z tradycją wielkanocną w Gminie.

Do Ośrodka Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach zjechały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Zatwarnicy, Dwerniku, Lutowiskach, Członkinie Gminnego Klubu Seniora "Złota Jesień" w Lutowiskach, Stowarzyszenia "BieS" a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ustrzykach Dolnych prezentując swój kunszt rękodzielniczy i kulinarny.

Na stoiskach pojawiły się wielkanocne wypieki, m.in. mazurki, babki, serniki, kompozycje na stół wielkanocny, pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne, baranki oraz serwety. Kiermasz jak co roku, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Bogactwo i różnorodność stoisk, nie pozwoliły odwiedzającym wyjść z pustymi rękami.

Organizatorzy składają podziękowanie Dyrekcji BdPN w Ustrzykach Górnych oraz Paniom Bożenie Rudziak i Pani Kindze Kochanowicz za gościnność w Ośrodku Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach. Mieszkańców regionu zapraszamy na kolejną edycję Kiermaszu w przyszłym roku.

Wróć

Kalendarz

p Czerwiec 2024 n
P W Ś C P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30